Mieszkańcy gminy Spytkowice w środowy wieczór (29 listopada) uczestniczyli w spotkaniu autorskim z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim i promocji publikacji pt. „Zarys dziejów stacji kolejowej w Spytkowicach”.

Książka została wydana przez autora na 140-lecie kolei (1884-2024) w Spytkowicach, powstałej po zbudowaniu tzw. nadwiślańskiej drogi żelaznej (obecnej linii 94) oraz na 125-lecie stacji kolejowej w Spytkowicach (1899-2024), zbudowanej dopiero po powstaniu linii kolejowej biegnącej z Sierszy, przez Trzebinię, Alwernię do Wadowic. W trakcie wykładu autor przedstawił historię pełnego, czterokierunkowego węzła kolejowego w Spytkowicach oraz pamiątkowe i współczesne fotografie. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzymał egzemplarz książki z osobistą dedykacją.
Andrzej Nowakowski - dr  hab. nauk prawnych oraz nauk o kulturze fizycznej. Autor ok. 300 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Działa w ruchu sokolim. Jest autorem lub współautorem prac o historii szkolnictwa i kultury fizycznej oraz o sokolnictwie i kolejnictwie. Został odznaczony: Krzyżem Wolności i Solidarności (2012 r.), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017 r.) i Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości (2020 r.).