4 września 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę 10. jubileuszowa ogólnopolska akcja wspólnego Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

W tegorocznej akcji wspólnego czytania „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej uczestniczyli: Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Spytkowice, uczniowie klasy VIII b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach wraz z wychowawczynią panią Janiną Jezierską-Bobak oraz mieszkańcy gminy Spytkowice. Po wysłuchaniu listu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz tekstu sztuki, dla uczczenia poległych w walce o wolność Ojczyzny, nie tylko w czasie kampanii wrześniowej, zaśpiewano trzy pieśni żołnierskie: „Serce w plecaku”, „Piechota” i „Wojenko, wojenko”. W trakcie spotkania zaprezentowano plakaty i zdjęcia adaptacji filmowych i teatralnych „Moralności pani Dulskiej”. Akcji towarzyszyła wystawa „…Jak pies z kotem” prezentująca grafiki wrocławskiego artysty Wiktora Skóry.

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy.

List Prezydenta

patronat