Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach od 16 lutego 2023 r. gości wystawę malarstwa i prac plastycznych pani Łucji Kasperek i Jej syna Macieja. Jest to pierwsza prezentacja międzypokoleniowego duetu naszych rodzimych artystów.

Malarska przygoda rozpoczęła się od Macieja, który wymarzył sobie prezent urodzinowy – farby i sztalugę. Powstały wtedy Jego pierwsze prace. Przełomowym momentem było poznanie, w czasie jednego z plenerów malarskich w Lipowej,  Wiktora Skóry - artysty z Wrocławia. Wspólnie stworzyli jeden obraz. Na kolejnym plenerze w czerwcu 2022 r., dzięki wskazówkom pana Wiktora, Maciej namalował trzy kolejne obrazy. Pani Łucja swoich sił artystycznych próbowała malując kwiaty. Po aprobacie zaprzyjaźnionego artysty, zaczęła tworzyć pejzaże. Teraz, wspólnie z synem, realizują swoją pasję. Życzymy im niewyczerpanej inspiracji do tworzenia prawdziwych arcydzieł.
     W wernisażu wystawy, 28 lutego, uczestniczyła rodzina i znajomi twórców.