4 maja 2022 r. w naszych bibliotekach gościli aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Specjalnie dla najmłodszej widowni wystawili w Oddziale dla Dzieci GBP w Spytkowicach i w Filii w Ryczowie spektakl pt.: „Kwiat Nazdrowie”,  o niezwykłym kwiecie, który może być ostatnią nadzieją na uleczenie chorego króla.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i jej filiach w Bachowicach i Ryczowie w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki trwa akcja  „Mała Książka — Wielki Człowiek” skierowana dla dzieci 3 – 6 letnich.

4 września 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę 10. jubileuszowa ogólnopolska akcja wspólnego Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

EDUKACYJNE PRZYSTANKI w Dolinie Karpia - kolorowe, przyciągające uwagę, a co najważniejsze promujące Dolinę Karpia pojawiły się we wszystkich gminach Doliny Karpia. Zadanie zostało zrealizowane w ramach operacji własnej pn. „Promocja obszaru Doliny Karpia poprzez spójne oznakowanie przystanków na terenie Doliny Karpia” w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru Doliny Karpia (LSR)”.