Rodzice – zapiszcie swoje dzieci do biblioteki! Pamiętajcie, miłość do czytania to prezent na całe życie!
Miesiące jesienne i zimowe to wspaniały czas dla Was, aby zacząć przygodę z czytaniem i odwiedzaniem biblioteki. Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek dzieci w każdym wieku, a dla przedszkolaków mamy  specjalne Wyprawki Czytelnicze i karty do zbierania naklejek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskim programie „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Zapraszamy do udziału w akcji dzieci w wieku 3-6 lat – czekają na Was Wyprawki Czytelnicze zawierające:
 - książkę „Krasnal w krzywej czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej,
 - poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli mały Czytelnik w bibliotece”,
 - Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek,
 - naklejki Super Czytelnika,
 - zakładki do książek.
Rodzicu,
- przyjdź z dzieckiem do biblioteki,
- zapisz dziecko do biblioteki, a jeżeli jest już zapisane, a nie odebrało jeszcze wyprawki, zgłoś bibliotekarzowi chęć uczestnictwa w akcji,
- odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika,
- razem z dzieckiem odwiedzajcie bibliotekę i zbierajcie naklejki,
- po zebraniu 10 naklejek Mały Czytelnik otrzyma swój imienny dyplom.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Mała książka 2023 plakat