15 lutego 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach, w czasie ferii zimowych miała przyjemność gościć pana Piotra Ślęzaka z Krakowa, który przybył do nas z teatrem lalki „Alpmim Interwencja Artystyczna”. Dzieci obejrzały trzymający w napięciu spektakl pt.: „Baśń o chłopcu, który strach pokonał”.

Bohaterem przedstawienia był chłopiec o imieniu Julian, który bał się wielu rzeczy. Ale pewnego razu czarownica rzuciła czary na całe królestwo, chłopiec przemógł swój strach i udał się do niej po antidotum. Wyprawa była pełna niebezpieczeństw, ale zwykłemu pastuszkowi udało się ocalić królestwo i pokonać swój lęk.  Bajka trzymała w napięciu do samego końca i miała szczęśliwe zakończenie. Wielkim zaskoczeniem były dźwięki, światła i dym który, unosił się podczas spektaklu. Po zakończeniu przedstawienia z dużym zainteresowaniem widzowie obejrzeli rekwizyty oraz scenografię, czyli to co było widoczne tylko dla aktora. Z wielką uwagą wpatrzeni w każdy przedmiot, postać i efekty specjalne znajdujące się na makiecie wykonane własnoręcznie przez aktora.  Dziękujemy panu Piotrowi za pouczający teatr, ale również pokazanie tego co dzieje się za kurtyną.