Mieszkańcy gminy Spytkowice po raz kolejny mogą podziwiać twórczość pani Lidii Kubisztal, artystki z Bornego Sulinowa, której twórczość robi na nich duże wrażenie. Warto wspomnieć, że pani Lidia zajmuje się działalnością artystyczną od lat 60. - głównie malarstwem olejnym, grafiką, akwarelą oraz tkaniną artystyczną. Tworzy piękne batiki.

Na jej dorobek artystyczny składa się wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, zwłaszcza w galeriach Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Głównym tematem jej prac jest pejzaż, architektura, kwiaty, portrety, postacie baśniowe. Była organizatorem i uczestnikiem wielu plenerów i wystaw zbiorowych i indywidualnych.
     Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzania ekspozycji „Batik malowany inaczej” w naszej mini galerii oraz na wernisaż artystki, który odbędzie się w czerwcu 2023 r., podczas pleneru malarskiego w Lipowej.

AK/GBP