Od 17 lipca do 12 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach mieszkańcy i goście gminy Spytkowice mogli podziwiać twórczość pana Antoniego Korycika z Chełmka, artysty malarza, rzeźbiarza, rysownika i animatora kultury, współzałożyciela Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku, inicjatora ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów, spotkań malarzy i rzeźbiarzy.

Korycik Antoni artykul

Był wieloletnim pracownikiem fabryki obuwia PZPS „Chełmek”. Pracę zawodową łączył ze sztuką – pasją swojego życia. Po przejściu na emeryturę poświęcił się pracy twórczej. Swoją życiową energię nieprzerwanie czerpie z otaczającego świata i kosmosu. Osobowość tego fenomenalnego artysty i Jego warsztatu przekłada się na setki prac, wystaw i innych działań artystycznych, które charakteryzuje niepowtarzalna ekspresja.
     Na wernisażu wystawy w dniu 30 sierpnia spotkali się sympatycy malarstwa i przyjaciele artysty, któremu życzymy, by kolejne lata upływały w poczuciu spełnienia, w dobrym zdrowiu i pomyślności.