Prezentowana w lutym 2024 r. w GBP w Spytkowicach ekspozycja „Sztuka spod Maski: Ekspresje w Obrazie, Kolażu, Fotografii i Rzeźbie” przedstawiała prace: ks. Adama Ogiegło – fotografie,  pani Barbary Kubarek – malarstwo, pani Marii Olko – kolaże i pana Huberta Batko - rzeźby i malarstwo.

maskaZazwyczaj na wystawach podziwiamy znanych artystów. Miło jednak, gdy potrafimy docenić mieszkańców naszej gminy Spytkowice, którzy potrafią tworzyć z pasją przepiękne rzeczy dla siebie i chcą się tym podzielić z innymi. 10 lutego nasi lokalni artyści opowiedzieli o swoich pasjach i zaprezentowali dzieła licznie przybyłym na wernisaż gościom. Na zakończenie spotkania dyrektor biblioteki Alicja Kolasa podziękowała artystom za dzielenie się twórczością, która jest lekarstwem dla duszy i ważnym elementem w doświadczaniu świata, wyrażania tego co trudne, ale też piękne i ważne.  Wyraziła przekonanie, że wystawa pozwoli wielu sympatykom sztuki na ciekawą podróż artystyczną w świat wyobraźni i autorefleksji.
Dziękujemy twórcom oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Ryczowa i Półwsi za możliwość współpracy, a mieszkańców gminy zachęcamy do zwiedzania kolejnych wystaw i nabywania przepięknych prac. Zachęcamy Państwa również do udziału w wernisażach. Wasza obecność jest niewątpliwie uznaniem dla artystów i ich twórczości.
Kolejną, tym razem muzyczną ekspozycję, udostępnimy mieszkańcom gminy w naszej bibliotece do końca kwietnia 2024 r.